TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 16.11.2024
Raspberry PI jest niezwykle popularnym modułem mikrokomputera, który doczekał się już czwartej generacji, „młodszych braci” takich jak Raspberry 0 oraz Raspberry Pico, czy też „kuzynów” takich jak np. Banana Pi czy Orange Pi.
Możliwość podłączenia monitora(ów) przez złącze HDMI, obsługa WIFI, Bluetooth, dostęp do linii GPIO obsługujących różne protokoły transmisji czyni te urządzenia bardzo atrakcyjnymi.
Komfort implementacji, programowania i testów, w szczególności biorąc pod uwagę nieustającą walkę o każdy centymetr kwadratowy na biurku elektronika, zależy od pomysłowości zaaranżowania organizacji przestrzennej takiego systemu. Zaprezentowane rozwiązanie pozwala na zastosowanie dedykowanego ekranu dotykowego 15,6’ o rozdzielczości 1920x1080, gdzie kąt nachylenia monitora można dostosować do wymagań użytkownika, moduł RBPi zamocowany jest z tyłu monitora, pozwalając na zaoszczędzenie powierzchni stołu, a przewidziany dodatkowy obszar na peryferia, wyposażony jest w otwory montażowe pozwalające na wygodne konfigurowanie systemu.
Autorami rozwiązania są: Aleksander Husar i Maciej Buczak z kierunku IE.